Jak vymalovat byt

Dnes už naštěstí nepatří profesionální vybavení mezi těžko dostupné zboží a ani v pohledu na barvy nebo styly nejste při plánování vzhledu interiéru ničím omezeni. Inspiraci můžete čerpat z mnoha časopisů i webů. Vymalovat byt není extrémně složitou záležitostí, barvy oživí bydlení a pomůžou vám dodat prostoru originální styl, i tak byste měly jednotlivé kroky uvážit a dobře se na malování připravit.

V zajetí duhy

Zásadní otázkou jsou barvy. Interiéru může slušet tradiční neutrální bíla, která byt projasní, dodá mu pocitově čistotu a nechá vyniknout ostatní vybavení nebo třeba obrazy a dekorace. Oblíbené jsou kombinace bílé jedné či více stěn v barvě, i to může být hezké řešení. Při úvaze nad barvami však uvažte dobře velikost pokoje a sytost barvy. Tmavé barvy opticky zmenšují, potemňují a můžou zafungovat jen jako zajímavý akcent nebo kontrast. Nezapomínejte také, že i když malujete jednotlivé pokoje, otevřenými dveřmi nebo pohledem z jiného úhlu se můžou jednotlivé interiéry spolu barevně tlouct. Méně je někdy více. Nicméně pokud máte vybráno – barevný odstín pro vás namíchá prodejce barev doslova v jakékoli tónině.

Ušetřete si čas!

Samotné malování zvládnete docela rychle. Náročný je zejména finální úklid a tady je prostor pro ušetření každé zdlouhavé minuty. Nakupte si dostatek krycích fólií a opravdu pečlivě olepte a obalte vše, co jen se dá. Po práci igelity nebo pásky jednoduše sloupnete a vyhodíte do tříděného odpadu. Nebudete ještě měsíce po malování nacházet drobné stopy kapek barvy.

Nekomplikujte si život

A jedna rada navíc. Moderní prodejci nabízí kvalitní barvy, které mají vysokou krycí schopnost. Nemusíte stěny natírat mnohonásobně ani se bát toho, jak případný nepovedený pokus vrátit aspoň do původního stavu. Kvalitní váleček a štětce vám vydrží mnoho let a pomůžou zvládnout malování s perfektním výsledkem, i pokud patříte mezi začátečníky. Na kvalitní barvě a vybavení nešetřete!

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.