Je důležitá penetrace?

Pokud vás čeká malování, chcete jistě celou náročnou akci zajistit v minimálním čase a s minimální námahou. Penetrace může zdánlivě působit jako nadbytečné zdržení, v mnoha případech však efektivně předejde problémům a pomůže vám dosáhnout k dokonalému výsledku.

Poctivý základ

Pokud chcete oživit malbu a neřešíte interiéry ve starším domě, není třeba podstupovat škrábání starých vrstev. Penetrace však vždy novému malování prospěje. Pomůže sjednotit podklad, zajistí rovnoměrné vsáknutí barvy a odstraní mastné nebo jinak narušené plochy. Při malování pak barva kryje lépe, nevylézají na vás předchozí odstíny a nespotřebujete tolik barvy, abyste vyrovnali slabší místa.

Penetrace se aplikuje snadno a stačí počkat na vyschnutí. U problémových interiérů je možné penetraci zopakovat a potvrdit si úspěch v příštích krocích. Pokud jste zvyklí malovat válečkem, zabráníte odlupování nové barvy a zachytávání na měkký váleček. Penetrace zachytí barvu pevně a v rovnoměrné vrstvě.

Neplýtvejte časem ani barvou

S penetrací ušetříte čas, námahu a i peníze. Kvalitní penetrace předejde nehezkým skvrnám, které po zaschnutí barvy různě vykouknou a zkazí výsledek vaší práce. V budoucích měsících také předejdou postupnému odlupování barvy a opadávání. Nebudete se ani potýkat s nepříjemným otiskem “barvy” na oblečení, pokud se nechtěně otřete nebo opřete o zeď. Penetrace vám zdánlivě přidělá práci, ale výhledově předejde řadě potíží a další opravdu nutné malování významně oddálí, což ocení především muži.

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.