Ochranné nátěry České Budějovice

Ochranné nátěry zvyšují přilnavost a odolnost barev, chrání před ztrátou sytosti pigmentů, ale můžou plnit i další funkce.

Barvy použité pro nátěr omítek nebo venkovního vybavení musí odolávat vysoké zátěži změn teplot, vlhkosti i přímému UV záření. Ochranné nátěry dokáží zvýšit požadované vlastnostmi barev a prodlouží jejich životnost. Nátěry se můžou aplikovat jako podklad barvy, kdy napomůžou lepší přilnavosti k povrchu. Podle požadovaného výsledku se však mohou nanášet i jako poslední krycí vrstva. Nátěry odpuzují vodu, podporují stálobarevnost, udržují celou plochu ve vynikajícím stavu.

V interiéru je možné pracovat se stejnými principy. Nabízí se řada produktů, které zapracují nejen na dobrém vzhledu, ale přispějí i ke snadnější údržbě. Speciální činidla aplikovaná jako ochranná krycí vrstva zabraňují usazování nečistot, jsou často využívány na frekventovaných místech. Plochy kolem vypínačů, dveří, namáhané stěny v kuchyni nebo vstupní chodbě ochráníte před vznikem nevzhledných mastných nebo jinak špinavých skvrn. Místa je možné otírat a jednoduše čistit.

Ochranné nátěry můžou zvyšovat odolnost vůči vodě a vlhkosti, speciální úpravy se používají jako požární ochrana, kdy výrazně zpomalují rozvinutí ohně a zajistí delší čas pro zahájení hašení nebo úniku do bezpečí.

Ochranné nátěry je možné aplikovat na zdivo, omítku, dřevo, kovy. Rádi vám doporučíme vhodné produktové řady i způsob aplikace. Ochranné nátěry vybíráme s ohledem na vysokou kvalitu a zdravotně nezávadné složení.